Δελτίο Τύπου 29-6-2020

Δελτίο Τύπου 29-6-2020

Χρυσούπολη, 29-06-2020

Δελτίο Τύπου

Ολοκληρώθηκε και τέθηκε σε λειτουργία το έργο άρδευσης στο Τοπικό Διαμέρισμα Λεκάνης του Δήμου Νέστου, από τον Δήμαρχο Νέστου Σάββα Μιχαηλίδη, παρουσία του βουλευτή Καβάλας Γιάννη Πασχαλίδη, αντιδημάρχων, δημοτικών και τοπικών συμβούλων καθώς και πλήθους συμπολιτών, την Κυριακή 28 Ιουνίου 2020.

Πρόκειται για ένα πολύ σημαντικό έργο ύψους 1.250.000 ευρώ περίπου, το οποίο ξεκίνησε στην προηγούμενη θητεία του σημερινού Δημάρχου Σάββα Μιχαηλίδη και παρέμεινε σχεδόν σε αδράνεια για πολλά χρόνια. Με εντολή του σημερινού Δημάρχου,  επιδιορθώθηκαν σημαντικές ζημιές που είχαν γίνει λόγω της εγκατάλειψης, σε αντλιοστάσια βάνες κλπ. και το έργο τέθηκε σε λειτουργία από την Κυριακή.

Όπως γίνεται κατανοητό το Τοπικό Διαμέρισμα Λεκάνης του Δήμου Νέστου στο εξής θα διαθέτει ολοκληρωμένο δίκτυο άρδευσης και θα αναβαθμιστεί ακόμη περισσότερο η παραγωγή της εξαιρετικής πατάτας και οι καλλιεργητές της θα έχουν τη δυνατότητα να πετυχαίνουν τη μέγιστη απόδοση.

Γραφείο Τύπου Δήμου Νέστου

Δείτε εδώ το Δελτίο Τύπου