Ανακοίνωση – Πρόσκληση
9 Μαΐου 2023 Dimos Nestou

Ανακοίνωση – Πρόσκληση

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ – ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ
Ο Δήμαρχος Νέστου ανακοινώνει ότι:
Με τη με αριθ. απόφαση 65/2023 του Δημοτικού Συμβουλίου του δήμου Νέστου εγκρίθηκε τροποποίηση του εγκεκριμένου ρυμοτομικού σχεδίου πόλης της Δ.Κ. Χρυσούπολης στο Ο.Τ. 229 και συγκεκριμένα η κατάργηση του προβλεπόμενου υποχρεωτικού ακαλύπτου χώρου κοινής χρήσης εντός του ΟΤ 229 που περικλείεται από τις οδούς Δελφών – Ταντάλου – Ερμού και Νικοπόλεως, χωρίς τροποποίηση–μεταβολή των ρυμοτομικών – οικοδομικών γραμμών του Ο.Τ. καθώς και η κατάργηση του πεζοδρόμου επί τμήματος της οδού Δελφών.
Καλούνται οι ενδιαφερόμενοι, να προσέλθουν στα γραφεία της Δ/νσης Τεχνικών Υπηρεσιών και Δόμησης του Δήμου Νέστου (Οδός Πρεμετής , Χρυσούπολη), κατά τις εργάσιμες ημέρες και ώρες, για να λάβουν γνώση της τροποποίησης και να υποβάλλουν τυχόν ενστάσεις τους, μέσα σε δέκα πέντε (15) ημέρες από τη δημοσίευση της ανακοίνωσης .
Η παρούσα θα αναρτηθεί στην ιστοσελίδα του Δήμου Νέστου, (https://dimosnestou.gov.gr) προς ενημέρωση των πολιτών και στο Δημαρχείο του Δήμου Νέστου.