Ο Δήμος Νέστου εντάσσεται στην πλατφόρμα myKEPlive
23 Νοεμβρίου 2020 Dimos Nestou

Ο Δήμος Νέστου εντάσσεται στην πλατφόρμα myKEPlive

Ο Δήμος Νέστου εντάχθηκε στο νέο πρόγραμμα myKEPlive του Υπουργείου Ψηφιακής Διακυβέρνησης. Η νέα υπηρεσία έχει στόχο την εξ αποστάσεως εξυπηρέτηση των δημοτών, χωρίς τη φυσική τους μετάβαση στα ΚΕΠ. Στην πλατφόρμα αυτή μπορεί κάθε δημότης να εξυπηρετηθεί συγκεκριμένη ημέρα και ώρα προκειμένου να διεκπεραιώσει το αίτημά του, μιλώντας ζωντανά με κάποιον υπάλληλο μέσω βιντεοκλήσης.  Η νέα υπηρεσία myKEPlive είναι προσανατολισμένη στην πλήρη εξυπηρέτηση των αναγκών των ΑΜΕΑ, προσφέροντας αφενός αυξημένο χρόνο βιντεοκλήσης στα άτομα με αναπηρία και αφετέρου διερμηνεία στη νοηματική γλώσσα, για πολίτες που έχουν προβλήματα ακοής.

Στο παραπάνω βίντεο δείτε τον τρόπο με τον οποίο λειτουργεί η υπηρεσία και στα παρακάτω έγγραφα βρείτε περισσότερες πληροφορίες:

Είσοδος στην υπηρεσία myKEPlive