ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΑΝΘΡΩΠΙΣΤΙΚΗΣ ΒΟΗΘΕΙΑΣ *
8 Φεβρουαρίου 2023 Dimos Nestou

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΑΝΘΡΩΠΙΣΤΙΚΗΣ ΒΟΗΘΕΙΑΣ *

Ο Δήμος Νέστου μπροστά σε αυτήν την πρωτοφανούς μεγέθους, ανείπωτη τραγωδία στην Τουρκία και στη Συρία, όπου έχουν χάσει τη ζωή τους εκατοντάδες συνάνθρωποί μας και δεκάδες χιλιάδες έχουν βρεθεί κυριολεκτικά στο δρόμο, ανταποκρινόμενος στο κάλεσμα της ΚΕΔΕ συμμετέχει στη συγκέντρωση και παροχή ανθρωπιστικής βοήθειας και ειδικότερα ειδών πρώτης ανάγκης, όπως κουβέρτες, παπλώματα, σκηνές, υπνόσακους, μαξιλάρια, φακούς, είδη ρουχισμού, είδη γυναικείας υγιεινής, πάνες παιδικές και τρίτης ηλικίας, συσκευασμένη ξηρά τροφή και παιδικές τροφές, ιατροφαρμακευτικό υλικό και τρόφιμα μακράς διάρκειας, όπως κονσέρβες, γάλα κ.λ.π.

Οι πολίτες του Δήμου και οι Σύλλογοι οι οποίοι επιθυμούν να συνδράμουν στην προσπάθεια αυτή μπορούν να φέρνουν την προσφορά τους κάθε μέρα έως τη Δευτέρα, 13/02/2023 στα ΚΑΠΗ Χρυσούπολης και ώρες από 9:00 έως 13:00.

ΑΠΟ ΤΟ ΔΗΜΟ ΝΕΣΤΟΥ

Δείτε εδώ την ανακοίνωση: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΑΝΘΡΩΠΙΣΤΙΚΗΣ ΒΟΗΘΕΙΑΣ

Δείτε επίσης την Επικαιροποιημένη Επιστολή Προέδρου Κεντρικής Ένωσης Δήμων Ελλάδας