Πρόγραμμα εκδηλώσεων Παραμυθούπολης 2019-20
26 Νοεμβρίου 2019 Dimos Nestou

Πρόγραμμα εκδηλώσεων Παραμυθούπολης 2019-20

Ο Δήμος Νέστου ανακοινώνει το πρόγραμμα των Χριστουγεννιάτικων εορταστικών εκδηλώσεων που θα διαρκέσουν από 6-12-2019 έως και 3-1-2020 καθώς και το μήνυμα του Δημάρχου Νέστου για τις φετινές γιορτές.

Μήνυμα Δημάρχου Νέστου

Η «Παραμυθούπολη» της Χρυσούπολης, του Δήμου Νέστου επανέρχεται στον τόπο μας μετά από χρόνια, με χαρακτήρα κοινωνικό, δοτικό, γιορτινό και αισιόδοξο. Φέτος περισσότερο από κάθε άλλη φορά νιώσαμε επιτακτική την ανάγκη να ξορκίσουμε το βάρος της κρίσης και να δώσουμε διέξοδο χαράς στο παιδί, στον έφηβο, στον γονιό, στον καθένα από εμάς. Η Παραμυθούπολη του 2019 θα ακτινοβολεί για 30 ημέρες πιο δυνατά το φως της αγάπης, της χαράς, της αισιοδοξίας. Ελάτε να δυναμώσουμε αυτό το φως, την ανθρωπιά, τη χαρά. Αφιερωμένη στα παιδιά, όλοι μαζί ας βιώσουμε παραμυθένια και παιδικά τα φετινά Χριστούγεννα και ας χαμογελάσουμε αισιόδοξα στο αύριο.

Χρόνια Πολλά και Ειρηνικά

Ο Δήμαρχος Νέστου