Διαδικτυακό ερωτηματολόγιο διερεύνησης επιλογών κινητικότητας στο Δήμο Νέστου
19 Απριλίου 2021 Dimos Nestou

Διαδικτυακό ερωτηματολόγιο διερεύνησης επιλογών κινητικότητας στο Δήμο Νέστου

Συμμετέχοντας στην παγκόσμια κινητοποίηση για το περιβάλλον και έχοντας στόχο την αναβάθμιση της ποιότητας ζωής των πολιτών, ο Δήμος Νέστου πήρε την πρωτοβουλία να εκπονήσει Σχέδιο Βιώσιμης Αστικής Κινητικότητας (ΣΒΑΚ), με στόχο την λειτουργική και αισθητική αναβάθμιση του οδικού δικτύου και κάθε δημόσιου χώρου.

Για το λόγο αυτό διενεργείται έρευνα κινητικότητας και χαρακτηριστικών μετακινήσεων. Βασικός σκοπός της έρευνας είναι η αποτύπωση των καθημερινών μετακινήσεων των κατοίκων. Τα συλλεγόμενα στοιχεία θα αξιοποιηθούν για το σχεδιασμό και τον καθορισμό των στόχων της επόμενης ημέρας.

Η συμμετοχή σας κρίνεται απαραίτητη και παράλληλα σας καθιστά άμεσους συνεργάτες της ομάδας μελέτης.

Ο σύνδεσμος της έρευνας είναι ο παρακάτω: